bosch

 

 

 

 

mer

 

 

 

 

var

 

 

 

 

bil

 

 

 

 

mon

 

 

 

 

feb

 

 

 

 

del

 

 

 

 

luk

 

 

 

 

hel

 

 

 

 

fer

 

 

 

 

nipp

 

 

 

 

osr

 

 

 

 

wah

 

 

 

 

wab

 

 

 

kn

 

 

 

 

bos

 

 

 

 

br

 

 

 

 

sh

 

 

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

 

TOPlist free counters


Stierače


Najčastejšie prejavy chybných stieračov:

Prezrite si vaše čelné sklo a podľa toho, aké nedostatky uvidíte po zotretí okna, budete vedieť, kde je chyba a čo ju spôsobuje. Pridali sme aj rady, ako ich odstrániť.

 

 

Nezotreté pruhy

Gumička stieracej lišty je buď popraskaná, alebo zodratá následkom mrazu, tepla a zlého počasia. V jednom smere môže stierať dobre, no pri návrate späť sklo nezotrie, ale vodu iba poroztiera. To je nebezpečné - zvyšky môžu rýchlo na skle zamrznúť a znemožniť výhľad. Jediné vhodné riešenie tohto problému je pritom celkom triviálne - gumičky treba vymeniť.

 

 

 

Rozotretá clona

Spôsobujú to väčšinou nečistoty prichytené (a zaschnuté) na čelnom skle, alebo na gumičke stieracej lišty - v takom prípade ich treba dôkladne odmočiť a odstrániť. Druhým problémom býva gumička sploštená pod veľkým tlakom ramienka - tu treba (nechať) ramienko nastaviť. Ak gumička stvrdla účinkom starnutia, alebo tepla, pomoc je jednoduchá - treba ju vymeniť.

 

 

 

Nezotreté miesta

Príčin je v tomto prípade viacero: buď za to môže nedostatočný tlak ramienka - v tom prípade ho treba nastaviť. Alebo za to môže nadvihovanie stieracej lišty pri vysokých rýchlostiach, prípadne tlak stieracej lišty na čelnom skle je zle rozložený – v jednom aj druhom prípade odporúčame vymeniť celú stieraciu lištu, pri nadvihovaní použiť lištu s prítlačným spoilerom - a pomáha aj nastavenie uhla nábehu.

 

 

 

Skákanie stieračov + hluk

Toto veľmi často spôsobuje stvrdnutá gumička účinkom starnutia alebo tepla - vymeňte ju. Že nie je v poriadku, zistíte už pri poklese teplôt na jeseň a pri daždi - dovtedy tiché \"stieradlo\" zrazu začne vŕzgať a poskakovať. Ak je gumička sploštená pod veľkým tlakom ramienka, treba ho nastaviť. Treťou príčinou môže byť príliš veľká vôľa v spojení ramienka so stieracou lištou - treba vymeniť lištu, alebo aj ramienko.

 

TIP: Ak sa vaše stierače zadrhávajú a gumičky robia hluk, chyba môže byť aj v zlom uhle nábehu. Existuje na to špeciálny prípravok – dajte si to skontrolovať v servise.

 

Vymeňte stierače Vášho vozidla keď:

- pískajú, vŕzgajú, drhnú alebo poskakujú

- zanechávajú pruhy alebo šmuhy

- na skle zostávajú špinavé a rozmazané miesta

- sú ich častizdeformované, gumičky sú stvrdnuté

NzIxOT